אומץ לבוץ כדי להביס את סוחרי הסמים

בינואר 1997, קוואמי מיינו היה באוניברסיטת קומסי בגאנה ועזר בניהול קורס קצר לארגונים קטנים בנושא הנהלת חשבונות עם מחשבים. כשהוא ציפה שקרטל סמים מבוסס קומסי יחיה את מאמציהם לגייס בלדרים מאנשי אקדמיה של קומסי שביקרו בבריטניה, סוכן חשאי בריטי, טאם גורדון, צורף לצוות של קוואמי מאוניברסיטת וורוויק. ההערכה הייתה שהקרטל תכנן להסתיר קוקאין במתלי עץ מגולפים וקוואמי חשב שהוא יוכל לברר היכן אמורים להיווצר מתלי המעילים.

קוואמי הסיע את טאם בלנד רובר הישן לאזור התעשייה הבלתי פורמלי הידוע בשם Anloga, מקום שנשלט על ידי נגרים ועובדי עץ מכל הסוגים. מאחורי בתי המלאכה פעלו תמיד כבשני פחמים שמילאו את האוויר בגזים שעקצו אפים וגרמו להאדים ולהצפה בעיניים. קוואמי לא הצליח למצוא נתיב בין ערימות עצים, ערימות של מוצרי עץ ובורות ענקיים מלאים במים מהסערה הגדולה של אמש. 'זה לא רחוק מכאן, אנחנו יכולים ללכת ברגל,' אמר קוואמי, 'אבל אני אצטרך לצאת על הצד שלך אם אשמור על הגרביים שלי יבשים'.

ההליכה הייתה קשה כמעט כמו נהיגה מכיוון שתנועה ניכרת של הולכי רגל שלטה על המסלולים הפחות בוציים בין המכשולים. כשהם נושאים עומסי ראש של לוחות עץ ארוכים, כיסאות ושולחנות ושקי ענק של שברי עץ, המקומיים היחפים במכנסיים קצרים לא עשו הנחות למבקרים שהיו לבושים פחות. ״אני מקווה שזה יהיה שווה את זה,״ קרא טאם, בעודו החליק וקילל וצפה בקוואמי מתקדם יותר ויותר.

קוואמי פנה ל-SRS Engineering, בית המלאכה שבו יוצרו המכונות ליצירת קולבים. הוא עמד לפנות מהכביש כשהבין שתום, משתרך מאחור, עלול שלא לראות לאן נעלם. הוא חיכה שתם יתנפח ויזיע את דרכו למקום שבו הוא עומד. ״זה ממש כאן,״ אמר קוואמי, הוביל את המרחק הקצר לסדנת SRS ודפק על הדלת הפתוחה של משרדו של המנהל. כמו תמיד קבלת הפנים הייתה לבבית.

'מה אנחנו יכולים לעשות למענך?' שאל סולומון ג'וקוטו.

'אתה יכול לספר לנו על המכונה לייצור קולבי עץ חלולים,' ענה תם.

'העץ נוצר בשני חצאים זהים, אבל הם היו צריכים מכונה אחת כדי ליצור את החוץ ומכונה אחרת כדי ליצור את הפנים'.

'האם יש סיכוי לראות את המכונות?'

״אני בספק אם היו מראים לך. הם רואים בהם סודות תעשייתיים״.

"הם כאן באנלוגה?"

'לא, אבל לא רחוק משם, – ליד מנסרת חנביס ותחנת התדלוק של Shell.'

״אני מכיר את המקום,״ אמר קוואמי.

כשהם עמדו לעזוב, עלתה מחשבה בקוואמי. ״האם עדיין יש לך את התבנית המקורית? הוא שאל את שלמה. 'לא, הם התעקשו לקחת את זה כשהמכונות נאספו, אבל עדיין יש לי את הסקיצות שלי'.

'זה בסדר', אמר תם, 'אכפת לך שאצלם?'

"קדימה," אמר סולומון.Source by John Powell

כתיבת תגובה