איך לקנות שולחנות ביליארד – צפחה לעומת לא צפחה ושיקולים מרכזיים שיעזרו לך לעשות את הבחירה הנכונה

קניית שולחן ביליארד – למה כדאי לך לטרוח לחקור שולחן ביליארד הוא רכישה של פעם בחיים, ובדרך כלל יישאר במשפחה במשך דורות. מסיבה זו, לפני שמתחילים ברכישה, חיוני בהחלט להקדיש זמן עד לקבלת מידע על המרכיבים המרכזיים המבדילים בין שולחן איכותי לבין חלופה זולה יותר. ביצוע המחקר שלך כעת יבטיח לך חוויה מספקת בכל פעם שתשחק בעתיד.

שולחנות ביליארד איכותיים – הגורם המרכזי הוא משטח המשחק במשך מאות שנים, מומחים הגיעו למסקנה שהחומר הטוב ביותר לבניית מיטת השולחן הוא צפחה, סלע קשה מאוד המורכב ממאות שכבות שטוחות באופן טבעי. ניתן לעבד צפחה בקלות למשטח שטוח לחלוטין, מה שהופך אותו לאידיאלי להכנת שולחנות ביליארד. הצפחה הטובה ביותר מגיעה מאיטליה, ולכן רוב הביליארדים האיכותיים משתמשים בצפחה איטלקית. יצואניות גדולות אחרות של צפחה כוללות את ברזיל, סין והודו. הצפחה כבדה מאוד, ולכן כדי להגן עליה מפני שבירה במהלך ההובלה, לרוב היא מפוצלת אותה ל-3 לוחות. כתוצאה מכך, שולחן ביליארד 3 חלקים צפחה עדיף על שולחן המבוסס על חתיכת צפחה אחת.

משטחים ללא צפחה – חלופות זולות צפחה מאוד יקרה ומעלה את העלות של שולחנות ביליארד. מסיבה זו פותחו מגוון תחליפי צפחה לבניית ביליארד ובכך הוזלו את העלות הכוללת. החומרים האלטרנטיביים העיקריים בשימוש הם Slatron, Permaslate, Honeycomb על בסיס פלסטיק ו-MDF, העשוי מחלקיקי עץ דחוסים. החסרונות העיקריים של משטחים ללא צפחה הם שהם יכולים להתעקם בקלות ולא ישמרו על משטח משחק שטוח לחלוטין לאורך זמן.

לבד שולחן ביליארד וצבעו הבד המכסה את מיטת השולחן, המכונה בדרך כלל לבד, עשוי למעשה מצמר ארוג או תערובת של צמר וניילון. כדורי הבריכה יכולים להתגלגל מהר יותר על לבד של אריגה עדינה יותר ללא תמות, אבל לבד עבה יותר יהיה עדיף אם השולחן משמש לעתים קרובות יותר, למשל במועדון בריכה או בבר. צבע הלבד המסורתי הוא ירוק, או ירוק כהה, אבל ביליארד רבים מגיעים באדום, כחול ומגוון צבעים אחרים כדי לספק כל טעם ולאפשר לך להתאים את עיצוב החדר שלך.

גודל שולחן ביליארד בארצות הברית שולחנות ביליארד זמינים בעיקר בשלושה גדלים סטנדרטיים: 7, 8 ו-9 רגל. ה-9 footer מציע את חווית המשחק האידיאלית מכיוון שהוא גודל שולחן הביליארד הרגולטורי, אך בהתאם לתקציב ולרמת הניסיון שלך, ייתכן שתעדיף שולחן קטן יותר. לפני שתתחיל לקנות שולחן ביליארד, וודא שהוא מתאים לחדר שלך, וודא שאתה מאפשר מקום מספיק מסביב לשולחן כדי לאפשר לך להשתמש ברב שלך בנוחות.

כיסי שולחן ביליארד תגלו שביליארד מגיע עם כיסים רופפים, המאפשרים לכדורים להתגלגל בקלות פנימה, או כיסים צמודים מקצועיים, שמקשים מעט על המשחק. אל תעשה את הטעות של להתעלם מגודל הכיס, מכיוון שאתה עשוי לגלות שזה משפיע על כמה אתה נהנה לשחק במשחק הרבה יותר ממה שהיית מצפה.

התקנה – אחריות לקמעונאי ביליארד רבים יש שירות התקנה וחלקם מציעים אותו בחינם. לפני שאתם מבצעים רכישה וודאו שהחדר שיארח את שולחן הביליארד הוא ברמה, ולאחר מכן וודאו שהמתקינים מפולסים את השולחן. כמו כן, עליך להיות מודע למשך האחריות הסטנדרטית שלך. שולחנות ביליארד מסוימים מגיעים עם אחריות יצרן או לשנה של קמעונאי בלבד, ואחרים מגיעים עם אחריות מלאה או מוגבלת לכל החיים. ואל תשכח את תנאי האחריות. ודא שאתה יודע מה התנאים לפני שאתה מתחייב לרכישה כדי למנוע הפתעות.Source by J D Burrows

כתיבת תגובה