בטיחות שולחן קפה – מדריך להורים

שולחנות קפה יכולים ליצור או לשבור חדר. האדם הנכון יכול להשמיע אמירה מסוגננת ומפגישה את כל הרהיטים שלך לכדי שלם מאוחד. עם זאת, מרכיב אחד שאנשים רבים לא לוקחים בחשבון הוא האם שולחן הקפה שלהם באמת בטוח.

רוב האנשים בקניית שולחן קפה, אפילו זכוכית, מניחים אוטומטית שהבטיחות מגיעה כסטנדרט. אולם זה לא תמיד המצב.

שולחנות קפה מזכוכית

שולחנות קפה מזכוכית נראים אלגנטיים ומודרניים ויכולים לגרום לחדר להיראות קליל ואוורירי יותר. עם זאת, הם יכולים גם להוות סכנה לילדים קטנים ולמבוגרים כאחד. הסיבה לכך היא שבארה"ב אין דרישה לכך ששולחנות זכוכית יהיו עשויים מזכוכית מחוסמת.

זכוכית מחוסמת היא זכוכית שעברה טיפול כך שבמידה וניפוץ היא מתפצלת לקוביות קטנות ורגילות שספק אם יגרמו לפציעה. עם זאת, שולחנות רבים אינם עשויים מזכוכית מסוג זה. שולחנות קפה רבים עשויים למעשה מיריעה עבה יותר של זכוכית רגילה זולה יותר. אם הזכוכית הזו מתנפצת היא עלולה להתפצל לקוצים ארוכים שיכולים לנקב בקלות את הגוף.

מסיבה זו חשוב מאוד לבדוק בעת רכישת שולחן קפה מזכוכית האם הוא עשוי מזכוכית מחוסמת. לא רק שאתה צריך לשאול את עוזר המכירות, אלא שאתה צריך לבקש אישור שתגובתם אמיתית שכן יכול להיות קשה מאוד לדעת מאיזה סוג זכוכית עשוי השולחן רק על ידי הסתכלות. אולי תחשבו שזה לא סביר שהוא יתנפץ, אבל אנשים נופלים, במיוחד ילדים. אפילו ישיבה על שולחן כאשר דעתו מוסחת עלולה לגרום לו להתנפץ ולגרום לפציעות מרעישות חיים.

אנשים רבים טוענים שבמשקי בית עם ילדים קטנים אפילו שולחן קפה מזכוכית מחוסמת אינו מתאים שכן האפשרות שהוא יתנפץ פשוט גדולה מדי. כמובן, זה תלוי בהורים הבודדים לעשות את הבחירות שלהם בעניין זה, אבל תמיד עדיף לטעות בצד של זהירות במקום הבטיחות על כף המאזניים. עבור הורים הרואים בשולחן קפה מזכוכית הכרח מוחלט, יש לבדוק גם את האפשרות של סרטי בטיחות.

שולחנות קפה מעץ

לשולחנות קפה מעץ יש פחות בעיות בטיחות ככלל מאשר לשולחנות זכוכית; עם זאת, עדיין יש סכנות שיכולות להתקיים. אחת הסכנות המיוחדות שבהן נתקלים בדרך כלל היא הבעיה של ילדים קטנים הלומדים ללכת שפוצעים את עצמם בפינות חדות. חנויות רבות לתינוקות והורות ואפילו איקאה מוכרות כיום פגושים פינתיים; כובעי קצף או פלסטיק מעוגלים קטנים המסייעים במניעת פציעה. למרות שאלה אינם אטרקטיביים מדי למראה, הם דרך מצוינת למנוע תאונות וצריך להשתמש בהם רק לזמן קצר יחסית בזמן שילדך נמצא בשלב הפעוט שלו. באופן דומה יש כעת "פגושים" זמינים שניתן להפעיל לאורך הקצוות של כל שולחן קפה מעץ. אלו הם אורכים מרופדים בכבדות של חומר שמתקבעים על פני השטח כדי למנוע פציעה. ניתן להסיר אותם מאוחר יותר כאשר אין צורך בהם יותר.

מגירות ומכסים עליונים להרים

מכסי הרמה העליונים יכולים להוות סכנה גם לילדים קטנים. לעתים קרובות מאוד, במיוחד במקרה של שולחנות קפה מעץ המכסה יכול להיות כבד מאוד. בגלל זה תמיד קיימת אפשרות שילדים קטנים ילכדו את אצבעותיהם. אם תבחר שולחן מסוג זה, ייתכן שיהיה צורך לאבטח את החלק העליון עד שילדיך גדלים כדי למנוע פציעה.

מגירות מהוות סכנה נוספת לילדים קטנים. האצבעות נצבטו בקלות ונלכדות. כמו בכל כך הרבה תחומים אחרים של תכונות הבטיחות הביתיות, ייתכן שיהיה צורך לשלב, כגון מנעולי מגירות, על מנת לשמור על בטיחות ילדך.

בנוסף למאפייני הבטיחות של שולחנות הקפה עצמם יש גם השיקול החשוב של מה שמונח על שולחן הקפה. בעוד ששולחן אוכל עשוי להיות מחוץ להישג ידם של ילדים קטנים, שולחן קפה הוא הגובה המושלם עבור אצבעות קטנות לחקור. לילדים קטנים רבים יש קסם מיוחד לשולחנות קפה, מבלים שעות בחקירת האוצרות שהם יכולים להחזיק. לכן חשוב לחשוב לפני הנחת משקאות חמים, כלי זכוכית, קישוטי חרסינה, אגוזים או כל דבר אחר שעלול להוות סכנה על פני השטח.

למרות שכל הגורמים הללו דורשים זמן ושיקול דעת, היתרונות של שמירה על בטיחות ילדכם עולים בהרבה על כל זמן או עלויות כספיות הכרוכות בכך. זכרו: כשזה נוגע לילדים בטיחות היא תמיד בראש סדר העדיפויות.Source by Rebecca J Thomas

כתיבת תגובה