דברים שכדאי לזכור בחתונה בוניאר

נישואי נישואין של ווניאר נקבעים לרוב מפה לאוזן, כאשר חברים וקרובי משפחה מציעים חתנים או כלות לעתיד למשפחה. דת זו גם פתחה את דלתותיה לדרכים מודרניות של נישואים כגון הסתכלות על אתרי נישואין בטלוגו וקבלת נישואי אהבה. כאשר הקהילה הזו מחליטה לחגוג את אהבתם בצורה מפוארת הם מפנקים את עצמם באירוע חתונה יפהפה שהוא די משוכלל ועשיר במורשת ותרבות. טקסי נישואין נערכים בדרך כלל על ידי ברהמין או על ידי אודובאר.

הנה כמה מנהגים נפוצים הנפוצים בחתונת נישואין ווניאר:

אירוסין:

הטקס המסוים הזה מתקיים אצל הכלות והחתן מגיע עם קרוביו ומניח טמבולאם בנוכחות ראש המשפחה. הוא מכיל פריטים מועילים כמו תכשיטים, כסף, חלב, פרחים, קוקוס ו-Vethilaipak. לאחר מכן נותנים זאת לאמה של הכלה ובידה של הילדה מבקשים להינשא.

סירים מיוחדים לנישואין:

בימים הטובים שבהם טקסי נישואין נהגו להימשך זמן רב יותר, הכלה הייתה מבקרת בבית החתן יום אחד לפני הנישואין עם אשה מקסטת החרס יחד עם סירים שהוכנו במיוחד עבור נישואיהם.

לקשט את בימת הנישואין:

הבמה מעוטרת בעדינות באורות נוי ודברים מבטיחים כמו סירים, עמוד חלב עם ידית מחרשה, סיר עם אור (Kuda Viakku) ועוד רבים.

Nalangu:

טקס זה נערך בנפרד גם לחתן וגם לכלה והם יושבים על קרש עץ ו-5 נשים מורחות שמן ועשב על עורן. הם מבצעים ארטי כדי להדוף את כל הרוע שעשוי להיות מרחף בחיי הכלה או החתן. וכשהם הולכים לאמבטיה, חמש עוגות קטנות מונחות על גופם כטקס.

טקסי חתונה:

לפני שהחתן והכלה מתכוננים לטקס הם צריכים לעשות שלושה סיבובים של הבמה. הם מציעים פונגל לאבות קדמונים, לאלי בית ולתושבי הכפר בחמישה סירים במהלך הטקס.

קנגנאם:

לאחר שבני הזוג התחפשו והגיעו, הכומר קושר חוט קדוש (קנגאנאם) סביב פרקי הידיים של בני הזוג.

קשירת התאלי:

החוט או התאלי מועבר לאנשים שנוכחים על מנת שבני הזוג יוכלו לקבל את ברכותיהם ואז אחר כך החתן קושר אותו על צוואר הכלה. לאחר מכן הכומר מזמר קודש לעומת ויש מוזיקה של קונכייה וחליל.

קשירת הפאטאם:

לאחר מכן הזוגות מחליפים את מקומותיהם ובגדיהם קשורים זה לזה. לוחית כסף או זהב קשורה מסביב למצחם המכונה pattam.

אמי מידיתל:

זה בדרך כלל הסיום של טקס הנישואין כאשר גם הכלה וגם החתן מסתובבים ולוקחים 3 סבבים של בימה ופוסט חלב.

בעידן המודרני טקסים אלו משתנים בהתאם לנוחות המשפחה ואמונתה.Source by Jawad Akhta

כתיבת תגובה