ההבדלים העיקריים בין Cloisonne סינית ליפנית

Cloisonné הם חפצים מתכתיים שנעשו עם עיצובים ויצירות אמנות מורכבות שהיו יצירה ייחודית של אמנות ויצירתיות מאז ימי קדם. זוהי דרך ייחודית לעצב חפצי מתכת עם אבני חן, חומרי זכוכית, צבעי אמייל וחפצים דקורטיביים אחרים שהופכים את האומנות הזו ליתרון על פני חומרי מלאכת יד אחרים. העיטור על חפצי המתכת על ידי הוספת תאים לחפצי המתכת בתחילה עם חוטי זהב וכסף. לאחר ביצוע ההלחמה, הם מוגמרים עם צבעי אמייל ולאחר מכן הם נורים בכבשן. יצירת אמנות זו קיימת מאז ימי קדם והיא עתיקה מאז המאה ה-13 לפני הספירה.

קיומה של יצירת אמנות זו היה בעיקר באירופה, אסיה וצפון אמריקה. אולם יצירת האמנות העדינה הזו קיימת בעיקר בסין וביפן. למרות שהקלוסונה הסינית והיפנית כמעט דומות, בכל זאת יש הבדלים מסוימים שיעזרו לך לקנות את היצירה הנכונה.

במאמר זה אספק לכם את ההבדל המשותף בין cloisonné סינית ליפנית.

תמשיך לקרוא!

1. הדרך הפשוטה והקלה ביותר להבדיל בין בקלוזונה הסינית והיפנית היא להסתכל על הגבול והשפה של שני חפצי המתכת. cloisonné סינית הם מוצרים מוגמרים של פנים טורקיז חלק ובהיר. להיפך, לקלוסון יפני יש מרקם קליפת תפוז על האמייל. לחפצים סיניים יש את הגבולות שלהם מעוטרים ברויי. Ruyi הם פריטים דקורטיביים צבעוניים ברוחב 1 אינץ'. הם נראים כמו עלה תלתן הפוך עם נקודה במרכז כל תלתן. עם זאת, לקלוסון היפני אין גבולות כל כך רחבים על חלקי המתכת שלהם. במקום זאת הם משתמשים בעיטורים דקים בשפה שצבעם לרוב חום אדמדם, כחול או ירוק. עיטורים דקים אלו הם נקודות אשר מעוטרים בקצוות של חתיכת המתכת.

2. יש הבדל שביתה בהולדת חפצי הקלואסון בסין וביפן. הקלואסון הסיני היה מפותח היטב והיו פתוחים למסחר לפני יפן. לעומת זאת, יפן תמיד שמרה על עצמה מאובטחת ומוגנת מכל העולם ולכן היא פיתחה את האמנות הזו והחלו לסחור כמה מאות שנים מאוחר יותר. קלויזונה סינית החלה לפתח את יצירת האמנות הזו כבר במאה ה-13 ובהדרגה היא הותאמה על ידי אמנים אחרים. גם יפן אימצה בתחילה את השיטה הסינית לקישוט אגרטלים וקערות מתכת בשנות ה-30 ולאחרונה בשנות ה-70 של המאה ה-20 הם פיתחו סגנון ייחודי משלהם של יצירה והשלמת יצירות האמנות. אז במילים אחרות, אנו יכולים לומר ששורשי הקלואסון טמונים בסין ובהמשך במדינות אחרות. עם זאת, היפנים הוכיחו את עצמם כאס בחפצי קלואסון.

3. למרות שהקלוסונה היפנית נוצרה באיחור, עם זאת, הם הצטיינו בעבר בסין. ומעתה, לקלוסון היפני יש מגוון גדול יותר של קלוסון בהשוואה לקלוסון הסיני. הסוגים המפורסמים ביותר של קלוסון יפני הם ג'ינברי, אקאסקה וטוטאי. השונה בשלושת הסגנונות טמון בגימור שלהם. טוטאי היה מצופה במרקם קליפת עץ חומה, Ginbari עם אמייל בהיר ושקוף ו-Akasuke עם אמייל אדום שקוף.

4. ההבדל טמון גם בסימנים או בחותמות של הקלויזונה משתי מדינות. קלואסון סיני היה אטום או מסומן לעתים קרובות באמייל בהיר. האטום התרשם בין 1897 ל-1921 לסחר יצוא ולעיתים קרובות הוצפן ב"תוצרת סין" לאחר 1921 ורק ב"סין" מ-1897 עד 1912. להיפך, קלויזונה יפנית לא סומנה או אטומה. זה נבע בעיקר מהסיבה ש-cloisonné יפני יוצאו מלקוחות מקומיים שלא דרשו סימני ייצוא כלשהם.

5. יש הבדל קל בציפוי האמייל של הקלוסון של שתי המדינות. החלק התחתון של הקלואסון הסיני מצופה באמייל על מנת לחזק אותו לחום גבוה של הכבשן. ציפוי אמייל נעשה כדי להגן על הבסיס כדי להיסדק או לעטוף מפני חימום יתר. לקלואסון היפני לא היה ציפוי אמייל כזה ובמקום זאת הם עוטרו בחוטי קלואסון בציפוי מרקם קליפת תפוז.

6. גם העיצובים של שני יצירות האמנות היו שונים. קלויזונה סינית עוצבו ועוטרו בעיקר בעיצובים סימטריים המסמלים את הטבע כמו פרחים עונתיים או דפוס לוטוס בודהיסטי או בעלי חיים מיתיים כמו קארה-שישי, סוס מכונף או עוף החול. cloisonné יפני השתמש בסמלים כמו קיסרית יפן או סמל הקיסר. הם משתמשים בעיקר בעיצובים א-סימטריים עם מראה צפוף יותר מאשר cloisonné סינית. עיצוב נפוץ ששימש את שתי המדינות היה מוטיב דרקון. ההבדל היחיד במוטיב הדרקון טמון במספר האצבעות המתוארות. לקלוזונה יפנית היו שלוש אצבעות רגליים, ואילו לקלוזונה הסינית היו ארבע או חמש אצבעות.

7. מבחינת ההזהבה והגימור של שני הקלויזונים; הקלואסון הסיני משתמש בהזהבה עם זהב על מנת להגן עליהם מפני חום. לעתים קרובות המשטחים של cloisonné סינית הם זכוכיתיים וצבעם בהיר. במקרה של cloisonné יפנית, כל חפצי המתכת אינם מוזהבים במקום זאת היה להם שילוב של חוטי נחושת, כסף ופליז.

8. רוב הקלוסון היפני היו בצורות וגדלים יוצאי דופן בניגוד לקלואסון הסיני שהיה בעל צורות סימטריות הכוללות מבער קטורת, אגרטל ושני מקלות נרות.

9. גופי הקלואסון היפני היו מורכבים ברובם מנחושת או ברונזה ולקלואסון הסיני היו גופי ברונזה. עם זאת, גופי יריעות נחושת בקלואסון סינית הוצגו בתחילת המאה השש עשרה.

10. בהשוואה לקלוסון סינית, יפנית cloisonné מלוטשים יותר ומשקפים אור.

אני מאמין, שיותר אנו למדים את ההבדל בין הקלוסון הסיני ליפני, כך נוכל להבדיל טוב יותר בין השניים ונוכל לאסוף יותר ידע תוך כדי רכישתם. למרות שיש הבדל בין שתי המדינות, בכל זאת תמצאו מגוון רחב של עיצובים עתיקים ויצירתיות בשני חלקי המתכת הללו.Source by Praveen Babu Mishra

כתיבת תגובה