ההבדל בין עץ דובדבן ברזילאי לעץ טיק לריהוט חוץ

עץ דובדבן ברזילאי ועץ טיק הם חומרי ריהוט אהובים על עמידות ועיצוב קלאסי. שני אלה משמשים גם להגדרות פנימיות וגם חיצוניות – מריצוף ועד ריהוט מרפסת, מגרמי מדרגות ועד קאנו, אלה מועדפים על ידי רבים מכיוון שהם גם עמידים בפני מזג אוויר וגם כבדים.

אם עדיין לא קיבלת החלטה איזה סוג של חומר בין שני אלה מתאים לך, המשך לקרוא כשאני מציג את היתרונות והחסרונות של עץ דובדבן ברזילאי ועץ טיק. אני אספק גם כמה טיפים על ניקיון ותחזוקה.

טִיק

המאפיין העיקרי של עץ הטיק שהופך אותו לאחד מסוגי העץ הטובים ביותר לרהיטים הוא חוזק. העמידות שלו היא אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים בוחרים בחומר זה עבור פריטי ריהוט כגון כסאות נוח, מערכות אוכל, כיסאות וספסלים. טיק המגיע ממדינות כמו בורמה, אינדונזיה, הפיליפינים ותאילנד, הוא סוג של עץ קשה טרופי המשמש כחומרים לפריטים הדורשים חוזק ועמידות בפני מזג אוויר. לטיק יש תכולת שמן גבוהה שגורמת לו להיות מצוין לטבילה בכל תנאי מזג אוויר.

מלבד היותו מוגן מפני בלאי, טיק הוא גם בעל תחזוקה נמוכה. מספיק לשמור עליו באמצעות חומרי איטום או פשוט לנקות אותו במים וסבון כמה פעמים בשנה.

אחד ההבדלים העיקריים בין עץ טיק לעץ דובדבן ברזילאי הוא גמישות – הראשון הוא הרבה יותר גמיש מהשני, כך שאם אתה מתכנן לשנות או לשנות את הרהיטים שלך, לא יהיה לך קשה לעשות זאת על עץ טיק. כמו כן, עץ טיק יקר יותר – בהחלט תצטרך להוציא יותר כסף אם תבחר בזה על פני עץ דובדבן.

סיבה לכך שעץ טיק יקר יותר מסוגי עץ אחרים היא שלא קל להשיג אותם. אתה יכול למצוא בקלות חנות רהיטים שמוכרת עץ טיק, כך שתוכל לרכוש אותם ללא מאמץ ולקבל אותו עד הבית מבלי שתצטרך לעבור כל בעיה, אך עליך לדעת שזה אפשרי ברוב המקרים, רכישת מוצרים אלו אינה פשוטה . מחיר התג הגבוה נובע מהמחסור של טיק – יש ביקוש גבוה, אבל ההיצע של טיק עתיק ממשיך לרדת אט אט. ישנם חששות כלכליים וסביבתיים רבים (כגון בעיות כריתת יערות ומרחקים בספנות) לגבי טיק המגיע ממדינות דרום מזרח אסיה, אך ישנה אלטרנטיבה: טיק מטע – אשר נטוע לניהול ייעור; למטרות מסחריות/אקולוגיות בלעדיות.

לא תקריב שום דבר אם תקנה טיק לגידול מטע, כי הוא עמיד בדיוק כמו טיק עתיק. עץ טיק מטע בעל צפיפות נמוכה יותר הוא מיתוס – מחקרים אומרים שאותן תכונות (כמו שרפים שמנוניים שהופכים אותו לעמיד ועמיד לטרמיטים) עדיין קיימות. עץ מטע יכול לגדול במקומות טרופיים אחרים כמו מקסיקו, קוסטה ריקה או חלקים אחרים של מרכז אמריקה, והאיכות שתמצא במוצרים אלה תהיה בעלת אותן איכויות נהדרות כמו אלה העתיקים מדרום מזרח אסיה.

טיק טיק יקר יותר מעץ דובדבן ברזילאי, אבל האחרון יכול להיות קצת יקר. עם זאת, אם דעתכם נתונה על רהיטים שיחזיקו מעמד עשרות שנים (או אפילו לכל החיים), לא תטעו עם עץ טיק. מדובר במוצר שעובר בדרך כלל מדור לדור; מתפקד כירושת עבור משפחות רבות – כך שהשקעה בו בהחלט תהיה שווה את הכסף שלך.

עץ דובדבן ברזילאי

הידוע גם בשם Jatoba, עץ דובדבן ברזילאי הוא עוד חומר עמיד בפני לחות המשמש למוצרים כמו ריצוף, ארונות, דלתות וסוגים אחרים של עבודות עץ הדורשות קשיחות. כמו עץ ​​הטיק, גם עץ הדובדבן יפה ועמיד, ולשניהם יש את היכולת לעמוד אפילו בתנאי מזג האוויר הגרועים ביותר.

בעל גוון אדום עמוק / חום אדמדם / חום אדום (לעיתים עם שחור או גוונים אחרים של דגשים כהים יותר), דובדבן ברזילאי הוא תחליף מפורסם לטיק. מבחינת ליטוש ושימוש בגימור, זה מכתים היטב. עם זאת, לצפיפות הגבוהה מאוד של עץ דובדבן עשויים להיות כמה חסרונות. ניסור זה אפשרי כמובן, אבל זה יכול להיות די קשה לחתוך אותו כי זה יכול לגרום להשפעות קהות על הכלים שלך. רוב הזמן, אתה צריך לעשות קידוח מוקדם לפני מסמר משהו על זה. כמו כן, עליך להקפיד לציין כי עץ זה צפוף יותר בכ-230% מעץ טיק.

הבדל אחד בין עץ דובדבן לעץ הוא ששינוי הצבע מתרחש לאורך זמן. עם הראשון, צבע כהה יותר יופיע אם הוא ייחשף לאור – כמה חודשים של חשיפה לשמש יהפכו אותו לקצת יותר כהה, וזה יישאר כך. עם טיק, לעומת זאת, הצבע ישתנה לחום אפרפר ברגע שהוא ייחשף בחוץ. עליך לשים לב לפרט זה, במיוחד אם אתה מודאג במיוחד לגבי צבע (אינך צריך לדאוג לירידה באיכות בגלל חשיפה חיצונית, מכיוון שהאיכות תישאר זהה). יש אנשים שמעדיפים את המראה הבהיר/מיושן, בעוד שחלקם תמיד ירצו את הגוון האדום/החום העמוק. הערך את העדפות הסגנון שלך כדי לדעת מה יתאים לך ואת המראה הכללי של ההגדרה שלך.Source by Deborah M McCauley

כתיבת תגובה