היסטוריה קצרה של טניס שולחן

טניס שולחן יהיה ללא ספק בראש כל רשימה של ענפי הספורט הפנימיים הפופולריים ביותר בעולם. הוא משוחק כמעט בכל מדינה ברחבי העולם על ידי צעירים ומבוגרים, לא כשירים ואתלטיים כאחד. קל מאוד להרים אותו ודורש מעט מאוד השקעה מבחינת ציוד. אתה יכול ללמוד את זה אחר הצהריים, להיות טוב בזה תוך שבוע, אבל עדיין לקחת חיים שלמים כדי לשלוט בזה. נכסים ייחודיים אלו הפכו אותו לאחד מענפי הספורט האהובים בעולם.

היסטוריה קצרה של טניס שולחן

ניתן לאתר את מקורות המשחק למשחק טרקלין פופולרי בסוף המאה ה-19 באנגליה. המשחק הפשוט הזה כלל בעיקר מכה בפקק שמפניה עם ספר, הלוך ושוב על פני שולחן גדול (בדרך כלל שולחן ארוחת ערב) המופרד לשני חצאים על ידי שורת ספרים (ה'רשת'). בתחילה נקרא המשחק "whiff-whaff" בשל הצליל שהספרים השמיעו כשהשחקנים הפעילו אותם.

הפופולריות הגוברת של המשחק הזה גרמה ליצרנים להרוויח כסף וליצור ציוד מיוחד – שולחנות, כדורים ומחבטים (שהורכבו מגליל של קלף עבה שנמתח על פני מסגרת עץ). הצליל שהושמע על ידי המחבטים המוקדמים הללו בפגיעה בכדור העניק למשחק את שמו – 'פינג פונג' – וכך נולד טניס שולחן מודרני.

בשנות ה-20 של המאה ה-20 היו אלפי שחקנים חובבים ברחבי אירופה והורגש צורך להסדיר את הספורט. כך, בשנת 1926, ה הפדרציה הבינלאומית לטניס שולחן (ITTF) הוקמה, אשר מסדירה את הספורט עד היום. באותה שנה נערכה בלונדון אליפות העולם הראשונה ובכך הולידה טניס שולחן מקצועני.

כללי טניס שולחן בסיסיים

גורם מרכזי בפופולריות של טניס שולחן הוא פשטות החוקים שלו. ענפי ספורט מסוימים, כמו כדורסל או קריקט, כוללים מספר עצום של כללים המכתיבים כיצד יש לשחק את המשחק.

טניס שולחן, לעומת זאת, מורכב רק מחבטת כדור על פני השולחן עם זוג מחבטים תוך הקפדה על כך שהכדור לא יתרסק לרשת, וקופץ פעם אחת (ורק פעם אחת) בחצי המגרש של היריב. שולחן. אי פגיעה בכדור לחצי המגרש של היריב גורם לשחקן לאבד נקודה.

השחקן הראשון שמגיע ל-11 נקודות מנצח במשחק. המשחק משוחק בין 2 שחקנים (יחידים) או 4 (דאבלים). כמובן שברמה התחרותית ישנם מספר כללים נוספים לגבי השירות, הקפצה וכו', אך מתחיל רק צריך לדעת את הכללים הנ"ל כדי להתחיל לשחק.

ציוד טניס שולחן

הציוד המשמש למשחק טניס שולחן מורכב רק מזוג מחבטים, כדור פלסטיק צלולואיד ושולחן המופרד לשני חצאים באמצעות רשת. המחבטים והכדור שניהם זולים יחסית והשולחן הוא החלק ה'יקר' היחיד, אם כי אתה יכול לקנות שולחנות למתחילים די בזול.

המחבטים או המשוטים עשויים מעץ ומכוסים בגומי מצד אחד או משני הצדדים. האיכות והתבנית של הגומי חשובה ביותר שכן היא מכתיבה את הסיבוב והמהירות של הכדור. הכדור עצמו עשוי מפלסטיק צלולואיד וקוטרו 40 מ"מ.

השולחן עליו משוחק המשחק חייב להיות באורך 9 רגל, רוחב של 5 רגל, גובה של 30 אינץ' עם משטח קשיח, בהתאם לתקנות ITTF, אם כי שחקנים חובבים משתמשים לרוב בשולחנות קטנים יותר. איכות השולחן משפיעה מאוד על המשחק. שולחנות טובים יותר מציעים הקפצה, סיבוב ומהירות עקביים יותר.

ספורט עולמי

המדינות העיקריות במשחק טניס שולחן הן סין, דרום קוריאה, סינגפור, יפן, גרמניה, אוסטריה ושוודיה. סין היא המעצמה הדומיננטית בספורט וזכתה ב-60% מאליפות העולם מאז 1960. הונגריה הייתה מעצמה דומיננטית נוספת במחצית הראשונה של המאה אך ירדה במידה ניכרת בעשורים האחרונים. הטורנירים הגדולים כוללים את האולימפיאדה, אליפות העולם, אסיה ואירופה ואת גביע העולם בטניס שולחן.

שינויים בציוד המשמש למשחק הספורט – משוטים, שולחנות וכדורים באיכות גבוהה יותר – הביאו מימדים חדשים למשחק והגדילו עוד יותר את הנגישות שלו. בשנים הקרובות, טניס שולחן בטוח יגדל בפופולריות ברחבי העולם.Source by Stephen McTaggart

כתיבת תגובה