היסטוריה קצרה של כדורגל כדורגל

כדורגל כדורגל הוא משחק פנימי מאוד משעשע. למעשה, הוא מדורג במקום גבוה עם ביליארד ושחמט, כשמדובר לענף הספורט הפופולרי והמשוחק ביותר בעולם כולו. אבל איך באמת התחיל כדורגל? מאיפה זה הגיע ומי הגה את ספורט השולחן הפופולרי הזה?

פוטבול, אשר מכונה במקור כדורגל שולחן מקורו בארץ גרמניה בסוף שנות ה-20. עם זאת, התגלה גם שהצרפתים רקחו את אותו משחק בדיוק מתישהו בתחילת שנות ה-30. כדורגל התחיל כמשחק כדורגל שנערך בקופסת עץ ישנה.

שולחן הכדורגל המסחרי הראשון שוחרר לפני כשלושים וחמש שנים, דרך החברה בשם EBSCO Amusements. EBSCO Amusements הציגה כדורגל באמריקה על ידי יבוא של שני שולחנות גרמניים. אבל כמה שנים מאוחר יותר הם החלו לייצר קו משלהם של שולחנות פטנט והם קראו לו שולחן ה-Vulcan Fussball. כמה יצרני שולחנות כדורגל אחרים קפצו על העגלה. הרשימה כוללת את Irving Kaye Sales Corporation, שפרסמה את הטבלה שלה ב-1969.

המשחק תפס הרבה עוקבים וחובבים. וכשהמשחק התחיל להיות פופולרי, התחרויות נערכו מימין ומשמאל. בארצות הברית, תחרות הכדורגל המקצוענית הראשונה אי פעם התקיימה ב-1979, עם 250,000 דולר על כף המאזניים. האירוע נקרא אליפות העולם, שסימנה גם את הופעת הבכורה של ליגת הכדורגל המקצוענית המובילה. הליגות האירופיות והגרמניות ערכו תחרויות כבר בשנות ה-50. עם זאת, אין גוף שהוקם עבור המקצוענים בזמנים אלו.

כרגע, כדורגל הוא להיט לא רק במערב אלא גם בשאר העולם. שחקנים טובים צצים כעת ממדינות כמו צפון אפריקה, המזרח התיכון, דרום אמריקה, טהיטי ואוסטרליה. ארגנטינה ויפן צועדות לאט לאט גם לזכייה במונדיאל.

בארצות הברית לבדה, יש כ-1.9 מיליון שחקנים שנהנים מהמשחק. ההתפתחות של המשחק ממשחק מקורה רגיל לספורט מקצועי עם פרסים כספיים של מיליונים על כף המאזניים תרמה לעליית הפופולריות שלו.

והשאר היסטוריה. אם אתה אוהב את ספורט הכדורגל, הבנת ההיסטוריה שלו תהפוך אותו למהנה עוד יותר.Source by Tyler Landow

כתיבת תגובה