היתרונות של שולחנות ביליארד צפחה

דברו עם טהר הבריכה או אפילו הטירון המושבע והרוב יגידו לכם שהשאלה האם שולחן הביליארד הטוב ביותר הוא שולחן צפחה או שולחן עץ היא לא שאלה שכדאי לשאול. כל מי ששיחק בשתי הגרסאות של השולחן יידע את ההבדל בין שולחן מיטת צפחה חלק לשולחן עץ פחות אמין. בעוד שגורמים אחרים כמו הרמה של השולחן משחקים גם הם תפקיד חשוב, שולחנות מיטה מצפחה באיכות גבוהה נותנים גלגול אמיתי וישר לכדור בכל פעם שאתה משחק זריקה.

מיטות צפחה

כשמדברים על שימוש בצפחה או בחומרים אחרים בבניית שולחן ביליארד, הכוונה היא למיטה שיושבת מתחת לבד ועל גבי בניית השולחן. למעשה, זו המיטה שכדורי הביליארד יתגלגלו עליה כשאתה משחק בזריקה שלך ולכן חשוב שהיא תהיה ישרה, שטוחה ומפולסת. כל סטייה יכולה להוביל לגלגול הכדור מהקו האמיתי. סטייה זו הופכת אפילו יותר בולטת ככל שהכדור מתגלגל לאט יותר, אך עשויה להיות מורגשת גם במהלך זריקות קשות ומהירות.

יריות ישרות באופן עקבי

עקביות היא המפתח למשחק ביליארד או ביליארד טוב. Slatron, חומר עשוי סינתטי, הוא תחליף הצפחה הנפוץ ביותר לשולחנות ביליארד. למרות שהיא משתלמת יותר ממיטת צפחה גדולה ושטוחה, היא עדיין באיכות נמוכה משמעותית. לא רק שמיטות סלטרון ומיטות העשויות מחומרים אחרים שאינם צפחה אומרות שהזריקות שלך יהיו מועדות יותר לחוסר עקביות, אלא שהן גם נוטות הרבה יותר לטבול, להתעוות ובדרך כלל להתעוות לאורך תקופה. צפחה הוא חומר חזק וחזק שלא יסבול מאותה עיוות.

עיוות ועיוות בטבלאות ללא צפחה

מיטות ללא צפחה גם מועדות יותר לתנאים סביבתיים ואטמוספריים. חומרים מבוססי סלטרון ועץ בהחלט נוטים יותר ללחות ואפילו לטמפרטורות נמוכות וגבוהות מדי. חלק משולחנות הביליארד באיכות נמוכה יותר שאינם משתמשים בצפחה יכולים להתעוות מהר מאוד. בעוד ששולחנות ביליארד צפחה עשויים להיות יקרים יותר מעמיתיהם שאינם מצפחה, אתה צריך לשקול כמה זמן כל אחד יחזיק מעמד ועד כמה הם יעמדו בלחץ של שימוש ושל אי שימוש.

בהתחשב במשקל של צפחה

צפחה היא חומר כבד ולא רק שזה שיקול במהלך בניית שולחן ביליארד אלא אולי כדאי לקחת בחשבון גם בעת הקנייה. לרוב נדרשות מסגרות צולבות מעץ קשיח על מנת להבטיח ששולחן הביליארד מסוגל להחזיק את משקל מיטת הצפחה וזה יכול להוסיף משקל נוסף. עם זאת, למרות שזו עשויה להיות בעיה למשלוח והזזת השולחן, זה לא אמור להיות בעיה ברוב חדרי הביליארד הביתיים.

גורמים נוספים שקובעים את איכותו של שולחן ביליארד

הרמה של הטבלה עצמה תהיה גם גורם שיקבע את העקביות של זריקות ששיחקו. שולחן מעוצב היטב על משטח ישר המשתמש בצפחה באיכות טובה ישחק את הזריקות הטובות ביותר והוא ימשיך לעשות זאת בעקביות לאורך חייו. לעומת זאת, שולחן בעל מבנה גרוע, כזה עם חומרי מיטה לא סטנדרטיים, או כזה שאינו מפולס כראוי, יוביל בהכרח לזריקות גרועות ולגלגול בלתי צפוי מהכדורים.Source by Matt Jackson

כתיבת תגובה