טיפול בשולחנות ברוש

ברוש הוא בחירה פופולרית בבנייה, ולעתים קרובות נראה ברהיטי מרפסת חיצוניים. למרות שסווג כעץ רך, העץ שנמצא בשולחנות ברוש ​​הוא עמיד במיוחד ועמיד לאורך זמן. עם זאת, שומן מרפק קטן יכול לעזור רבות בשמירה על הברק המקורי והגרגר הצבעוני להפליא של המין האקזוטי הזה שנראה נהדר שנה אחר שנה.

שמנים וחומרי איטום

שולחנות ברוש ​​ושאר רהיטי ברוש ​​מתברכים בכך שהעץ יוצר את השמנים שלו, הנקראים ברושים, שלא רק שומרים על העץ מבפנים החוצה, אלא גם עוזרים להדוף פטריות וחרקים. כדי להוסיף על כך, השמנים בשילוב עם גרגר הדוק וישר באופן טבעי הופכים את העץ לעמיד בפני סדקים והתעוותות. בלי קשר, מעט שמן פעם בשנה מצידכם ישמר עוד יותר את הברק הטבעי של העץ. מי שחיים בסביבות שמש וחמות יותר עשויות להתחמק משמן פעמיים בשנה. אם רהיטי ברוש ​​נשמרים בחוץ לאורך כל השנה, שימו לב שהעץ יהפוך לאפרפר אם לא יטופל. הסיבה לכך היא אפקט הפטינה הטבעי של השמש, שאינה מזיקה לעץ ולמעשה יש אנשים שמעדיפים את המראה הבוגר והסובל שלו. מצד שני, אם ריהוט נשמר בתוך הבית, העץ לא יפיק כל כך הרבה שמנים טבעיים, ושימון יתר ידני יכול למעשה להפוך את העץ לשחור. בדרך כלל, חומרי איטום מכילים מעכבי UV להרחקת נזקי שמש, כמו גם חומרי איטום למניעת לחות, עובש ופטריות. חלקם מכילים גם שמן פשתן כדי לשמור על סיבי עץ חזקים. Olympic Maximum ו-Calbot's Australian הם שני מותגי שמן פופולריים. בעת מריחת שמנים, רוב הסוגים מוברשים או מרוססים. לאחר מכן, הניחו לו להיספג במלואו, ואז נגב כל עודף ואפשר לשולחנות ברוש ​​להתייבש. בדרך כלל, הרהיטים יהיו מוכנים לשימוש למחרת, אך מכיוון שברוש הוא עץ צפוף במיוחד, לפעמים זה עלול לקחת יותר זמן.

צֶבַע

ברוש יש צבע עשיר באופן טבעי התואם את רוב ערכות הצבע, אבל אם אתה מתעקש לצבוע אותו, העץ מתאים במיוחד לחומרי איטום וצבעים. ומכל הגימורים החיצוניים, הצבע אכן מציע את ההגנה הטובה ביותר, אם כי אפילו הוא נתון להתקלפות ושלפוחיות. בממוצע, עבודות צבע נמשכות כ-1-3 שנים בהתאם לחשיפה. בתור התחלה, וודאו שהעץ נקי ויבש לפני שמתחילים, ולאחר מכן השתמשו בפריימר על בסיס שמן על עץ חשוף. לאחר שהתייבש, בחר גימור. גימורים על בסיס שמן נוטים להחזיק מעמד זמן רב יותר מאשר עמיתיהם על בסיס מים, אבל הם גם קשים יותר לניקוי ורעילים יותר לך ולסביבה.

ניקוי

אנשים חלוקים על השיטה הטובה ביותר לניקוי רהיטי עץ באופן כללי, אך ההסכמה הכוללת היא שברוב המקרים, חומרי ניקוי יקרים אינם נחוצים. סבון שמן מרפי או אפילו סבון ישן רגיל ומים מיושמים במברשת רכה בדרך כלל יעשו את העבודה. עבור כתמים קשים יותר או טחב, רצוי תערובת מים ואקונומיקה. מכונות כביסה חשמליות הן דרך נוספת, אך יש לנקוט זהירות לא להפשיט חלקים מהעץ. שימו לב שכל מה שמשתמשים בו, הקפידו לנקות לחלוטין את האזורים המטופלים. אם לא תעשה זאת, תיצור הצטברות מכוערת. לאחר ניקוי הרהיטים, אל תשכח למרוח שוב שמן.

אִחסוּן

אחסון שולחנות ורהיטים ברוש ​​הוא תמיד דאגה דחופה, במיוחד עבור אלה עם שטח מוגבל. אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם לפנות מקום בתוך הבית למערכות מרפסת במהלך החורף או חשיפה ממושכת למזג אוויר סוער, האפשרות הבאה הטובה ביותר היא לכסות רהיטים ביריעות דוחות מים. אלה עשויים מויניל או קנבס מחוזק ולעיתים קרובות יכולים להיות ההבדל בין רכישת סט פטיו חדש כל כמה שנים ולעולם לא צריך לקנות סט אחר שוב. אזהרה אחת עם כיסויים: יריעות מותקנות כך שהן נחות בנוחות מעל הרהיטים ויוצרות מעין אפקט חממה לח. אם שולחנות ברוש ​​אינם יבשים לחלוטין כאשר שמים את הכיסוי, יכול להיות מקרה מכוער של עובש כהתפתחות בפעם הבאה שתלך לחשוף אותו. חלק מהצבעים וחומרי האיטום מגיעים למעשה עם מעכב עובש עבור אלה שחיים באקלים רטוב.Source by Tonya Kerniva

כתיבת תגובה