כיצד להעריך את גיל הרהיטים באמצעות גלגלי קיק?

גלגלים מחוברים לריהוט הבית על מנת להקל על ניקיון הבית וסידור מחדש. אבל מלבד אלה, האם אתה יודע שגלגלי גלגלים עוזרים לאספנים עתיקים בהערכת גיל הרהיטים? על ידי בדיקה פשוטה של ​​סוג ומאפייני הגלגלים, מומחים מסוגלים לזהות את טווח הזמן שבו הם מיוצרים. זה מאפשר לסוחרי עתיקות ואספנים לתמחר את הרהיטים בצורה הולמת.

עם זאת, אפילו לא מומחים כמוך יכולים גם לצאת עם רהיטים באותה שיטה. מאמר זה יראה לך כיצד לעשות זאת. פשוט עקוב אחר ההוראות הפשוטות המפורטות להלן:

שלב 1: חפש רולר או קערה מעור

הסוגים המוקדמים ביותר של גלגלי גלגלים עשויים מגלילים או קערות מעור. גלגלים אלה מחוברים לייצור רהיטים בתחילת המאה ה-17 בתקופת המלכה אן.

שלב 2: בדוק אם הקיק עשוי מעץ

במהלך התקופה הגיאורגית הגדולה (1720 עד 1760), יצרני רהיטים החלו לייצר רהיטים עם גלגלי עץ. הגלגלים מחוברים למסגרת ברזל שמותקנת למרגלות הרהיט.

שלב 3: בדוק אם הגלגלים עשויים מברזל יצוק

במשך כמעט עשור לאחר התקופה הגיאורגית, יצרנים החלו לייצר רהיטים עם גלגלים עשויים ברזל יצוק. למרות שעדיין מייצרים גלגלי עץ, לרוב הרהיטים ששרדו שיוצרו בתקופה זו, אשר ניתן להשיג בחנויות עתיקות בימינו, יש גלגלי ברזל יצוק במקום עץ.

שלב 4: בדוק אם הקיק עשוי מפליז מוצק

ייתכן שהריהוט עדיין מצביע על כך שהוא מיוצר בתקופה הגיאורגית, אולם אם יש לו גלגלי פליז מלאים, אז זה אומר שהוא מיוצר בכל מקום בין 1780 ל-1790. כל התקופה הגיאורגית (החל מ-1750 עד 1830) עובדה שנקראת "תור הזהב של הרהיטים" כי בתקופה זו הוצגה לציבור רוב החידושים בנושא רהיטים.

שלב 5: בדוק אם הקיק עשוי מגומי או פוליאוריטן

גלגלי גלגלים אלה מיוצרים בתקופה המודרנית. כך, יתכן שכבר הוחלפו גלגלי הרהיטים העתיקים שעליהם אתם צופים.

אזהרות וטיפים

זכור כי גלגלים ניתנים להחלפה בקלות. המשמעות היא שאין לבסס את הערכת גיל הרהיט על הגלגלים בלבד שכן יתכן שהגלגלים מוחלפים רק כדי ליצור רושם שהריהוט ישן כמו שהוא. אם אינך בטוח בעצמך או אם אינך סומך על סוחר העתיקות שלך, כדאי לקבל חוות דעת שנייה או שלישית ממישהו שאתה חושב שהוא אמין. אל תשכחו שתעשיית העתיקות מלאה ברמאים ואופורטוניסטים שרק מחכים שתיפלו במלכודות שלהם.Source by Steven Michaels

כתיבת תגובה