כיצד להשיג איכות צליל קולנוע בסלון שלך

בעמוד הראשון של כל מגזין מבריק כולנו ראינו את התמונה של סלון אלגנטי ומינימליסטי, מלא במשטחים מחזירי אור ונוצצים ועם מסך טלוויזיה שטוח גדול מאוד במרכזו על הקיר. וילונות נשפכים דקים לחישים מתנופפים ברוח כשאור השמש משחק על הרהיטים הלבנים המבריקים ועל ריצוף הלמינציה. זה המראה שאנחנו שואפים להשיג בבתים שלנו, לא?

עכשיו דמיינו שיצאתם לארוחת ערב רומנטית. הצלחת להשיג שולחן במסעדה האופנתית ההיא שהיא העדכנית ביותר בעיר ושבה כולם רוצים להיראות. תארו לעצמכם את הרוגז שלכם כאשר במקום למלמל בשקט אל בן הזוג מעבר לשולחן, אתם נאלצים להרים את קולכם כדי להישמע מעל הרעש שמסביב. אז אתה שם לב לרצפות העץ ולשולחנות, לחוסר הווילונות בחלונות המסעדה, למראות על הקירות המצוירים…

עד עכשיו אולי יש לך רמז לאן אני הולך עם כל זה! העובדה היא שמשטחים קשים הם חדשות רעות לסאונד טוב. הדוגמה של המסעדה שלמעלה ממחישה בצורה מושלמת כיצד קול מוחזר על פני משטחים קשים, ויוצר נפח ותהודה לא מושכים. האקסטרה זאת לתמונה שלנו של הסלון ה'אידיאלי' המתואר לעתים קרובות כל כך במגזינים מבריקים ונוכל לראות שהמראה המינימליסטי הזה, עם הרבה משטחים קשים, לא ייראה כל כך רצוי ברגע שהסאונד ההיקפי מופעל!

אז איך נוכל למקסם את איכות הסאונד שניתן להשיג מציוד הקולנוע הביתי הקיים בחדרי המגורים המודרניים שלנו? זה לא משנה אם יש לנו סאונדבר, סט מלא של רמקולים דולבי 5.1 או רק הסאונד שמפיק הטלוויזיה, יש הרבה שאפשר לעשות רק על ידי הגדרה נכונה של הסלון, ובמינימום אם כל הוצאה.

ראשית, אם יש לך ריצוף קשיח בסלון שלך, אלו בדרך כלל חדשות רעות לסאונד! עם זאת, על ידי הנחת שטיח רכותי גדול בערך באמצע הדרך בין הרמקולים הקדמיים של המערכת שלך, לבין עמדות הישיבה שלך, אתה מספק 'שטיח ספיגה' ובכך נותן איכות נקייה יותר לכל צליל שמוקרן כלפי מטה מהרמקולים שלך. סאבוופר (רמקול בס) לא צריך להיות ממוקם על רצפה קשה מכיוון שהוא יכול לגרום לתנועות פריחה שתכריע את העדינות של תווי הבס, אז אם יש לך ריצוף קשה אז נסה למקם אותו על פיסת שטיח.

בקולנוע המקומי שלך, שבו סאונד סראונד הוא בדרך כלל די מרשים, אולי שמת לב שהקירות מכוסים בכבדות. אם הם לא, הם במקום זאת יכוסו בגימור אקוסטי מיוחד שאינו שטוח. זה יהיה יקר מדי עבור רובנו לשקול עבור הסלון שלנו, אבל על ידי וילונות מרופדים באיכות טובה בחלונות שאתה סוגר בעת שימוש בסראונד, זה יפחית באופן ניכר את ההד. כמובן שרובנו לא נרצה לתלות וילונות גם על הקירות, כמו בקולנוע, אבל עבור שטחי קירות גדולים הצבת רהיטים כמו כוננית גדולה תעזור לפזר ולשבור את הסאונד. לחילופין, תליית שטיח או קנבס גדול, במיוחד על הקיר האחורי, יכולה להפחית במידה ניכרת את הדהוד הקול ורעשים מסיחים תהודה אחרים. ניתן גם ליצור ולתלות לוחות מרופדים מאוד אטרקטיביים כדי לספק מגע דקורטיבי משלך למה שמהווה בעצם מנחת צליל.

רק על ידי הוספת כמה נגיעות ריהוט רך במקומות הנכונים בחדרי המגורים שלנו, נוכל לשפר במידה ניכרת את איכות הצליל אפילו ממערכות הסאונד הבסיסיות ביותר. היתרון הנוסף הוא שאנחנו עדיין יכולים לשמור על 'מראה נקי' מינימליסטי לחלל הבית שלנו על ידי הבנה כיצד משטחים שונים משפיעים ומשנים גלי קול. שילוב של משטחי 'ספיגה' (וילונות, שטיח וכו') ומשטחי 'דיפוזיה' (כוננית, יחידת קיר וכו') יעשה את ההבדל, והיופי בפתרון הזה הוא שאתה יכול להזיז ולשנות את המיקומים של רוב ההצעות הללו עד שתמצא את התמהיל המתאים לחדר שלך. קדימה, נסה את זה בבית שלך!Source by Ian Shephard

כתיבת תגובה