כל מה שאתה צריך לדעת על שולחנות ביליארד

ספורט קיו הוא מאתגר, מעניין וממכר. כמו פעילויות המאלצות אותנו להשתמש בתיאום עין יד ובאסטרטגיה, הן נשארות אחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר שהומצאו אי פעם.

קיימות מספר קטגוריות של ספורט קיו, כאשר ביליארד, ביליארד וסנוקר הם דוגמאות מובילות. למרות שלכולם יש קווי דמיון מרכזיים כמו השימוש בכדורים ובשולחנות, יש להם גם הבדלים מובהקים. בבריכה, שישה כיסים, מידות שולחן הנעות בין 7 רגל ל-9 רגל, ומיטה שחייבת להיות עשויה צפחה בעובי של לא פחות מסנטימטר (לפי תקנות ה-WPA) הם המאפיינים המרכזיים.

מחירי שולחן הביליארד נעים בין כמה מאות דולרים ליותר מ-5,000 דולר ויותר. הסכמה גורפת שככל שהשולחן יקר יותר, כך הביצועים של השחקן טובים יותר. עם זאת, המחיר לבדו אינו הגורם המכריע וישנן מספר תכונות שיש לבחון.

חומרים למיטה

מיטת שולחן ביליארד יכולה להיות עשויה משלושה חומרים – צפחה, צפחת עץ וליבה של צפחה. צפחה, כידוע, היא סלע מוצק. שולחנות יוקרתיים תמיד משתמשים בו. הוא אינו מתעוות גם לאחר שנים של שימוש והוא ברמה גבוהה ביותר. עם זאת, הרבה תלוי ביצרנים ובמומחיות של המתקין, מכיוון שאפילו צפחה יקרה עשויה להתברר כבעלת ביצועים מתחת לרמה אם לא מייצרים או מונחים כראוי.

עם צפחת עץ, השולחנות קלים ומתעוותים בקלות. זה לא-לא למשחק מקצועי ויש לשקול אותו רק לשימוש של ילדים. תקבל אחד בפחות מ-$500, כך שכאשר אתה משווה מחיר לאיכות אתה יכול לדמיין כמה זמן הוא יחזיק מעמד.

ליבת צפחה, בינתיים, היא שילוב של בטון ועץ. זה לא דק כמו צפחת עץ אבל לא מתקרב למה שהצפחה מציעה. מכיוון שהוא לא כבד, תגלו שהוא מתעוות לאחר שנה או שנתיים של שימושים כאשר המסילות בקצוות השולחן מכבידות אותו. רמת המשטח תיפגע ולא תוכל לשמור על כדורים במרכז.

בַּד

בעוד שצפחה היא חומר המיטה הטוב ביותר, צמר חריף מספק את הכיסוי המושלם. זה מבטיח משטח קשיח וחלק ללא תנומות כדי להפוך את המשחק למעולה. יש בדים פחות איכותיים (כאלה עם 60 אחוז צמר) שמתפקדים טוב מאוד וגם אין צורך לרכוש שולחן עם צמר גרגירים אם אתם מתכננים להשתמש בו למשחק מזדמן. עם זאת, התרחק מלבד זול, מכיוון שהוא לא יכול לסבול שימוש לרעה של יותר מכמה משחקים. בחרו בו רק אם אתם רוכשים שולחן לילדים.

פסי רכבת

המסילות של שולחן ביליארד צריכות להיות יציבות וכבדות מכיוון שהן צריכות לתמוך במשקל שלך ולהשפיע על הקפצת הכדור. עץ מלא הוא הבחירה המושלמת והוא גם מתהדר ביופי ייחודי עם דפוסי הדגנים העדינים שלו. עם זאת, זה יכול להיות יקר, אז שקול את זה רק אם השולחן מיועד למשחקים יומיים או מקצועיים.

עץ דחוס או עץ מהונדס הוא אפשרות נוספת. זה לא כבד או צפוף כמו עץ ​​מלא אבל ישמש למשחק מזדמן. שימו לב שהוא נוטה להתעקם ולהיחלש אם חוזרים על החלפת בד השולחן. זה נכון גם אם מיטת השולחן עשויה צפחה ובד מצמר גרגירים.Source by Darius Wilcox

כתיבת תגובה