לסיים את הריק – שלב 5 ביצירת העט שלי

מסיים את הריק

לסיים את העט הריק הוא המייגע ביותר מבין המשימות. התהליך כולל שיוף ויישום הגימורים. יש הרבה גימורים כמו שיש יצרני עטים. כאן, אני מפרט את הגימורים הנפוצים שבהם אני משתמש.

שיוף את הריק

בהתאם לחלקות העט לאחר הסיבוב, אני בוחר את נייר הזכוכית הנכון. כשמשתמשים בעצים רכים יותר, חלקי העט חלקים למדי לאחר חיתוך ההטיה האחרון ואני יכול להשתמש רק בנייר זכוכית 600 עד 3,000 גריטים, בקלילות רבה כדי לסיים את העט. עם עצים קשים יותר ואקריליק, אני נוטה להתחיל עם גריסים אבל לסיים עם אותו נייר זכוכית גרוס. בכל מקרה, אני עוצר את המחרטה כדי לבדוק את פני השטח של הריק לפני השיוף ומתחיל עם נייר הזכוכית המתאים. לאחר כל שיוף, אני גם עוצר את המחרטה ומשייף את הריק לאורך הגרגר. זה עוזר להסיר את ה"קווים" עקב המחרטה.

עם כמה עצים, אני משתמש בסילר מלטש לפני החול האחרון לגימור טוב יותר.

מסיים את הריק

ישנן מספר דרכים לסיים את החסר, לאחר השיוף. אני כל הזמן מנסה דרכים חדשות, במיוחד מכיוון שחלק מהאנשים מעדיפים גימורי סאטן (ולא מבריק). חלק מהלקוחות שלי ביקשו גימור "גס"! אני משתמש במחרטה לכל תהליכי הגימור. לאחר השיוף ולפני כל גימור, אני מנקה את החסר באלכוהול כדי להסיר אבק ושאר חומרים זרים שיגרמו לבעיות. להלן ארבע מטכניקות הגימור הנפוצות בהן אני משתמש.

  1. יש למרוח כמה שכבות של שעווה (EEE-Ultra Shine) ולפחות שתי שכבות של לק חיכוך (Shellawax Cream). שני המוצרים הם מוצרים מתוצרת אוסטרליה ונותנים גימור מבריק, או

  2. מרחו שכבות מרובות (עד 10 שכבות, תלוי בעץ) של דבק CA (דבק על) על הריק. לאחר מכן אני משייף את הריק במיקרו-רשת רטוב (מים) (מיקרומש הוא סוג של נייר זכוכית) עד 12,000 גריט לגימור מבריק גבוה, או

  3. יש למרוח שתיים או שלוש שכבות של שעווה אוגאנית ברנישינג. לאחר מכן באמצעות נייר זכוכית, לשייף את העץ, להשאיר גימור סאטן יפה, או

  4. חלקי אקריליק מלוטשים רטובים עד 4,000 גריט לפחות, לפעמים עד 12,000 עם מיקרו-רשת ומסיימים עם פוליש חיכוך כדי לתת גימור מבריק.

ניסיתי גימורים אחרים, כמו ספריי על לכה, ניגוב על פוליאוטרן ושעוות דבורים. לכולם יש גימור ייחודי. אני בטוח שמוצרים חדשים יהיו זמינים מעת לעת.

לאחר סיום החסר, הם מוכנים להרכבה.Source by David Nivala

כתיבת תגובה