סוגים שונים של מכונות לעיבוד עץ ושימושיה

מכונות עיבוד עץ פותחו לראשונה באנגליה בסוף המאה ה-18. מאוחר יותר פותחו כמה מכונות בצפון אמריקה. אלה פותחו בעיקר לייצור רהיטים. מאוחר יותר שימש לייצור קרונות ועגלות. במרוצת הזמן פותחו סוגים שונים של מכונות לייצור גלגלים, סרנים ועול.

סוגי מכונות לעיבוד עץ

עיבוד עץ הוא אחד המקצועות והתחביבים הידועים ביותר של אנשים בכל רחבי העולם. לרוב העובדים יש מגוון עצום של כלים לעבודה. רוב הכלים פועלים על בסיס עיקרון דומה הכולל להב להסרת חתיכות עץ וסכין מסתובבת לחיתוך עצים לשניים או יותר. חלק מסוגי הכלים החשובים ביותר כוללים את המעצבים, המפרקים, מסורי הרצועה, הנתבים, הכניסים ומשורי השולחן.

מסורים ומקדחים: כלי עבודה חשמליים כגון מסורים ומקדחים משמשים גם עובדים לייצור פריטים שונים. משתמשים בסוגים שונים של מסורים לפי סוג הפרויקטים. מסורי שולחן גדולים משמשים לחיתוך חתיכות גדולות של עץ ופאזלים קטנים כף יד משמשים לפרויקטים קטנים. מסורי שולחן גדולים מהירים, בטוחים וחותכים חתיכות גדולות בצורה מסודרת. מסורי חרב כף יד ומסורים עגולים משמשים גם את רוב העובדים למטרות ביתיות ותעשייתיות. זהו הכלי הטוב של מכונות עיבוד עץ.

נתבים: מכונת עיבוד עץ נוספת כוללת את הנתב שהוא כלי חשמלי המשמש בעיקר לחיתוך דוגמאות שונות, עיצובים ועיגולים מורכבים בעץ. נתבים בטוחים ונוחים לשימוש בהשוואה למסורים שכן הם כוללים מערכת להבים סגורה.

אזמלים: אחד החלקים האינטגרליים ביותר של מכונות אלו כולל את האזמלים. אזמלים זמינים בגדלים וזנים שונים למטרות שונות. הוא משמש עם פטישים כדי לחתוך או לגלף עץ. אזמלים צריכים להיות מושחזים מעת לעת כדי שהם יישארו חדים ופריכים.

מפלסים: הוא משמש בעיקר כדי לשטח את החלק העליון של הלוחות לעוביים מדויקים. מפלסים זמינים בטווחים שונים הכוללים דגמים ניידים.

מעצבים: מכונות אלו משמשות בעיקר לחיתוך פרופילים לעץ. סוגים שונים של חותכים מקובעים למעצבים כדי לקבל צורות שונות. מעצבים משמשים בעיקר לייצור הדגשים שונים לרהיטים, פיתוחי כתרים וכן הלאה.

דרכים להשתמש במכונות עיבוד עץ

כדי להשיג אפקט מפוסל על הפרויקטים, אידיאלי להשתמש באיזמלים בגדלים שונים ופטישים. אזמלים חדים שימושיים למדי בהסרת פרוסות גדולות מכל סוג של עץ.

סכיני גילוף משמשים גם לגילוף תמונות ותמונות. חותכי עץ משמשים גם לחיתוך עצים לגדלים שונים. מלטשות כוח וגלגלי שיוף משמשים להברקת פיסות עץ. סוגים שונים של חרטות כוח משמשים גם כדי להשיג דוגמאות מורכבות על רהיטים וחומרים אחרים. חשוב להשתמש בכלים אלו בזהירות כדי למנוע תאונות ופציעות.

מלבד כלים ומכונות אלו, סוגים שונים אחרים של מכונות זמינים די בקלות בחנויות המקוונות בתעריפים אטרקטיביים. סוגים שונים של מכונות זמינים לייצור ועיצוב רהיטים.Source by Anamika Swami

כתיבת תגובה