סוגי מסורי שולחן

מסור שולחן הוא אחד מחלקי המכונות הפופולריים ביותר המשמשים לעיבוד עץ. הוא מורכב ממסור עגול המופעל על ידי מנוע חשמלי המותקן על שולחן. על מנת לחתוך, דוחפים חומר דרך המסור בראש השולחן. הוא משמש בעיקר לפרויקטים גדולים של עץ כגון גדרות, שולחנות, מדפי ספרים וכו'. בבחירת מסור שולחן חשוב להכיר את הסוגים השונים ואת היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. להלן ארבעת הסוגים הבסיסיים של מסורים שולחניים ומה יש להם להציע.

מסורים על ספסל

המסור העליון של הספסל, המכונה גם המסור הנייד, אינו מגיע עד הרצפה אלא נועד להיות ממוקם על גבי שולחן לתמיכה. זוהי הגרסה הקלה יותר של מסורי השולחן. הם בדרך כלל יכולים להינשא על ידי אדם אחד מעבודה לעבודה.

דגם הספסל מועדף למי שמחפש מסור שולחן נייד ופחות יקר; עם זאת, זכור שאתה תמיד מקבל את מה שאתה משלם עבורו. למסור העליון של הספסל יש את היכולת הנמוכה ביותר מכל אחד ממסורי השולחן. עם הקטנת הגודל והמשקל של המסור, הוא פחות עמיד ויש הגבלות גדולות יותר על גודל הפרויקטים שניתן לבצע.

מסורי קבלן

ידוע גם בשם המסור הפתוח, המסור הקבלני כבד ועמיד יותר מהמסור העליון של הספסל. המסור העגול שלו מותקן על שולחן כבד עם סט רגליים פתוח. סוג זה של מסור מועדף בדרך כלל למי שיש מחסן כלים בבית מכיוון שהוא במחיר בינוני ואינו דורש מתח נוסף ממה שמסופק בשקע רגיל. בעוד שדגם זה כבד יותר ופחות נייד מדגם הספסל העליון, מסור שולחן הקבלן עדיין מועבר בדרך כלל מעבודה לעבודה (רוב מסורי הקבלן מגיעים עם חיבורי גלגלים כדי להקל על כך).

מסורי ארון

למסורי שולחן ארון יש את המסור העגול מחובר לשולחן עם ארון. הוא הגדול והכבד מבין מסורי השולחן ולכן אינו מזיז אותו כמו שאר מסורי השולחן. מסור שולחן הארון עמיד יותר ויש לו פחות רעידות מה שגורם לחיתוך חלק יותר. עם זאת, מסור הארון יקר יותר משאר סוגי המסורים ולרוב דורש התקנת מעגל כבד. למסור הארון יש גם תכונת התאמת גובה והטיה ויש לו איסוף אבק טוב יותר מאשר הדגמים האחרים.

מסורים היברידיים

מסור שולחן היברידי דומה מאוד למסור הקבלן עם כמה הבדלים עיקריים. דבר אחד, הוא הרבה יותר קומפקטי מהמסור הקבלן ואינו דורש כל כך הרבה מקום במחסן הכלים שלך. מסור השולחן ההיברידי מציע גם כמה מהתכונות של מסור הארון. עם הבסיס המוצק והכבד שלו, יש לו רטט נמוך יותר של מסור ארון יחד עם בקרת אבק. מסור קבלן או מסור היברידי באיכות טובה מתאימים לצרכים של רוב עובדי העץ.

מסור הארונות, מסור הקבלן, המסור ההיברידי ומסור הספסל הם כל סוגי מסורי השולחן שיעזרו לך בפרויקטים של עיבוד עץ. כל מסור שונה במקצת כדי להתאים לצרכים מסוימים של עובד העץ. יש למצוא את מה שהם צריכים מתוך מסור השולחן לפני שקובעים איזה סוג של דגם הם צריכים. עם זאת, עבור פרויקטים ממוצעים של עיבוד עץ, אתה לא יכול להשתבש עם מסור קבלן איכותי.Source by Kaitlin Carruth

כתיבת תגובה