7 יתרונות של סוללת ליתיום-יון

במהלך השנים האחרונות, השימוש בסוללות ליתיום-יון עלה משמעותית. הסיבה היא שסוללות אלו מציעות יתרונות רבים על פני סוגים אחרים של טכנולוגיות. אם אתה רוצה להפיק את המרב מיחידות אלה, אנו מציעים לך להסתכל על היתרונות שהם מציעים. המשך לקרוא כדי לגלות עוד.

1. צפיפות אנרגיה גבוהה

זהו אחד היתרונות העיקריים של טכנולוגיה זו. כיום, סוללות אלו משמשות בסוגים שונים של מכשירים אלקטרוניים כמו טלפונים ניידים. מכשירים אלו פועלים מספר שעות ללא הפסקה ללא צורך בטעינה מחדש. אז, אנחנו תמיד צריכים סוללות שמגיעות עם צפיפות אנרגיה גבוהה.

מלבד זאת, יחידות אלו משמשות בהרבה יחידות זוללות חשמל כמו רכבים חשמליים וכלי עבודה חשמליים. רכבי החשמל של היום דורשים טכנולוגיית סוללה המציעה צפיפות אנרגיה גבוהה יותר.

2. פריקה עצמית

קצב הפריקה העצמית הוא אחת הבעיות העיקריות בסוללות הנטענות של היום. בניגוד ל-NiMH ו-Ni-Cad, קצב הפריקה של סוללות ליתיום-יון נמוך בהרבה. בדרך כלל, קצב הפריקה הוא רק 5% במהלך 5 השעות הראשונות לאחר שהסוללה טעונה במלואה. לאחר 4 עד 5 השעות הראשונות, קצב הפריקה יורד ל-2% לחודש.

3. תחזוקה נמוכה

יתרון עיקרי נוסף של סוללת ליתיום-יון הוא שהיא אינה דורשת תחזוקה רבה אך עדיין מציעה את הביצועים הטובים ביותר. לעומת זאת, תאי Ni-Cad צריכים להשתחרר מעת לעת כדי לוודא שהם לא ייפגעו. באופן דומה, יש לשמור על תאי חומצה עופרת. לדוגמה, אתה צריך למלא את חומצת הסוללה מעת לעת.

4. מתח תא

תא ליתיום-יון מספק 3.6 וולט, וזה מציע הרבה יתרונות. מצד שני, סוגים אחרים של תאים, כמו אלקליין, ניקל-מתכת הידריד וניקל-קדמיום מציעים 1.5 וולט או 2 וולט. מכיוון שהמתח של תאים אלה גבוה יותר, אין להם הרבה יישומים. אבל סוג זה של סוללה נמצא בשימוש במיליארדי טלפונים סלולריים כיום.

5. מאפייני עומס

בכל הנוגע לשאת עומס, סוללת ליתיום-יון היא בחירה טובה. הסיבה היא שהם מספקים 3.6 וולט לכל תא לפני שיש צורך להטעין אותם מחדש.

6. אין צורך בתחול

חלק מהתאים צריכים להיות מודרכים לפני השימוש הראשון. במילים אחרות, עליך למלא את התאים הנטענים הללו כדי להפוך אותם מוכנים לטעינה הראשונה. אבל אם יש לך סוללת ליתיום-יון, אינך צריך למלא אותה תחילה.

7. מגוון

כיום, ניתן לבחור בין סוגים שונים של סוללות. אז אתה יכול ללכת על הסוג הטוב ביותר בהתבסס על היישום. סוגים מסוימים של יחידות אלה מציעים צפיפות זרם גבוהה יותר. אז, הם משמשים בטלפונים ניידים לצרכנים, בעוד שאחרים מציעים קצב פריקה גבוה יותר. יחידות אלו מתאימות לרכבים חשמליים וכלי עבודה חשמליים.

בקיצור, אלו רק חלק מהחסרונות של סוללות ליתיום-יון.Source by Arthur Huang

כתיבת תגובה